Tagged:  supe

Home » Posts tagged "supe"
supe me qepe

Supe qepe dhe buke e thekur me djathe

In Supera On May 18, 2013 0 Comments

Hedhim ne nje tave furre miellin dhe e hapim mire, e vendosim ne furren e nxehur me pare ne 180 grade per 20 min. Presim holle qepet dhe… Read More »

supe me kerpudha

Supe me kerpudha

In Supera On May 14, 2013 0 Comments

Ne nje tenxhere veme orizin per t’u zier, ku here pas here hedhim nga nje gjysem gote me uje me qellim qe te zieje mire ne zjarr te… Read More »

supe pule

Supe Pule

In Supera On May 9, 2013 1 Comment

Ziejme ne 1/2 liter uje nje kofshe pule ose 200 gram fileto pule frigoriferi. Pasi e ziejme ujin e leme menjane dhe mishin e pules e bejme fije-fije… Read More »