Category:  Perime

Home » Archive by category "Perime"
patate te pjekura

Patate te mbushura

In Perime On June 8, 2013 0 Comments

Fillimisht fusim patatet ne furre 200 grade te mbeshtjella me leter alumini secila per rreth 45 minuta. Pasi i nxjerrim nga furra ju heqim letren e aluminit dhe… Read More »

domate te mbushura furre

Domate te mbushura

In Perime On May 24, 2013 0 Comments

Grijme qepen si per sallate. Ne nje tigan te vene ne zjarr hedhim qepen e grire, pastaj hedhim pak vaj, pak gjalpe dhe pak kripe. Nderkohe qe qepa… Read More »