Latest

patate te pjekura

Patate te mbushura

In Perime On June 8, 2013 0 Comments

Fillimisht fusim patatet ne furre 200 grade te mbeshtjella me leter alumini secila per rreth 45 minuta. Pasi i nxjerrim nga furra ju heqim letren e aluminit dhe… Read More »

domate te mbushura furre

Domate te mbushura

In Perime On May 24, 2013 0 Comments

Grijme qepen si per sallate. Ne nje tigan te vene ne zjarr hedhim qepen e grire, pastaj hedhim pak vaj, pak gjalpe dhe pak kripe. Nderkohe qe qepa… Read More »

supe me qepe

Supe qepe dhe buke e thekur me djathe

In Supera On May 18, 2013 0 Comments

Hedhim ne nje tave furre miellin dhe e hapim mire, e vendosim ne furren e nxehur me pare ne 180 grade per 20 min. Presim holle qepet dhe… Read More »

supe me kerpudha

Supe me kerpudha

In Supera On May 14, 2013 0 Comments

Ne nje tenxhere veme orizin per t’u zier, ku here pas here hedhim nga nje gjysem gote me uje me qellim qe te zieje mire ne zjarr te… Read More »

supe pule

Supe Pule

In Supera On May 9, 2013 1 Comment

Ziejme ne 1/2 liter uje nje kofshe pule ose 200 gram fileto pule frigoriferi. Pasi e ziejme ujin e leme menjane dhe mishin e pules e bejme fije-fije… Read More »

rizoto me perime dhe vere te bardhe

Rizoto me perime

In Brumrat On April 20, 2013 1 Comment

Grijme qepen dhe e hedhim ne tigan bashke me domaten e kaluar ne rende me 5 luge vaj ulliri(mund te shtoni edhe nje luge gjalpe sipas deshires). Pasi… Read More »